Umieszczenie implantu

Implanty zębowe – sprawdź kto może je mieć

Implanty zębowe rozwiązują problem braków i dysfunkcji jamy ustnej. Dzięki użyciu nowoczesnych narzędzi uzyskujemy efekt naturalnie obecnego zęba. To propozycja dla wszystkich, którym zależy na atrakcyjnym  wyglądzie, zwłaszcza wtedy, jeżeli sprawa dotyczy przednich zębów. Kto może założyć implanty zębowe? Warto wiedzieć, że mają one dużo ważniejsze znaczenie niż tylko aspekt wizualny: zapobiegają utracie kości.

Implant zęba – co to jest??

Implant zęba można zdefiniować jako elementy zastępujące korzeń zębów. Są konieczne, jeśli pacjent nie chce dopuścić do całkowitej utraty kości – proces ten następuje zawsze w wyniku braku zęba i bez wczesnych działań, będzie on nieodwracalny. Implanty zębowe pełnią też dwie ważne role – jednocześnie funkcję estetyczną i poprawiają atrakcyjność. To z tego powodu częściej wybieramy się do stomatologa na rozmowę o implancie.

Implanty zębowe i rodzaje implantów – jakie są?

Implanty zębowe i rodzaje implantów to najważniejsza część całego procesu planowania zabiegu. Pacjent może wybierać implanty o dwóch rodzajach:

 • Implanty tytanowe – tradycyjne i tańsze. Tworzone są zawsze w odcieniach szarości lub srebra.
 • Implanty cyrkonowe – nowoczesne, droższe, ale zbliżone do naturalnego koloru zęba.

Implanty a choroby

Implanty nie mogą być założone u każdego – decyduje o tym konsultacja stomatologiczna i szczegółowe badanie lekarskie. Szansę na założenie implantów można ocenić też samodzielnie: jeżeli chorujemy na dolegliwości związane z dziąsłami, jesteśmy w ciąży lub karminy piersią, mamy cukrzycę lub stany nowotworowe, znajdujemy się z pewnością w grupie przeciwwskazań.

Implanty zębów – minimalny wiek

Implanty zębów wiążą się z pewnymi ograniczeniami wiekowymi. Rozpoczęcie samego myślenia o zabiegu trzeba rozpocząć od określenia procesu rozrostu kości. Zabieg nie może być przeprowadzony u nastolatków, którzy ciągle rosną. Nie ma więc określonego, minimalnego wieku, jednak średnio po skończeniu 16-stego roku życia osiąga się już dojrzałość kostną. Każdy przypadek to jednak osobna historia.

Ile kosztuje implant zęba, czyli cena implantu

Implant w jamie ustnejIle kosztuje implant zęba? Cena implantu nie jest całkowitą sumą kosztów związanych z wprowadzeniem zęba do jamy ustnej. Tak jak np. w przypadku ortodoncji  i zakładania aparatu – sam zabieg poprzedzany jest  konsultacjami czy wykonywaniem zdjęć. Kiedy implanty zębowe są już na miejscu, należy liczyć się z kontrolami, które obciążają dodatkowymi kosztami.Warianty cenowe pojedynczych implantów zależą natomiast od wymienionych wcześniej rodzajów i warunków poszczególnych gabinetów. Średni koszt implantu tytanowego może wynieść od 2000 do 2500 zł. Implanty zębowe cyrkonowe to wydatek rzędu 3000 lub nawet 4000 zł. Chociaż wartość finansowa będzie zawsze wysoka, jest to z pewnością inwestycja na całe życie.

Implant zębowy – jak dbać?

Implant zębowy może cieszyć oko i zachować zdrowie w jamie ustnej, jeżeli:

 • zatroszczymy się o prawidłową higienę zębów, dziąseł i języka
 • przypilnujemy regularnych wizyt u stomatologa – ich częstotliwość stomatolog określi w każdym przypadku indywidualnie.
5 (100%) 12 głosów pod wpisem

15 komentarzy do “Implanty zębowe – sprawdź kto może je mieć

 1. Niedługo wybieram się na założenie implantu zęba. Ząbek niedawno pękł mi aż do wnętrza dziąsła i taki implant zęba to najlepsza opcja bo w przypadku innej metody słyszałem, że trzeba szlifować boczne zęby i zakładać jakiś mostek…tyle komplikacji.

  1. miałem identyczny problem, również postawiłem na implant zęba jest to raczej najlepsza opcja. Byłem w klinice K2Dental gdzie wstawili mi implant cyrkonowy zęba. Polecam serdecznie, mają bardzo dobre ceny – a wiadomo zazwyczaj taki implant nie jest zbyt tani..

 2. Ogólnie to sam implant zęba wcale nie jest aż tak drogi. Drogie mogą być dopiero konsultacje, na które trzeba będzie chodzić jak coś źle zrobią, więc ważne aby wcześniej upewnić się, że wybieramy profesjonalna placówkę z wykwalifikowaną kadrą:)

  1. święte słowa.. ja dałam się namówić na „promocję” – implant zębowy został wszczepiony tanim kosztem, ale już byłam chyba na 5 wizytach bo ciągle pojawia się jakiś problem…

 3. Moje dziecko 12 letnie dziecko dwa dni temu grając w piłkę wybiło sobie dwa przednie zęby.. Nie wiem co to teraz będzie. W tak młodym wieku można stosować implanty?

  1. Wydaję mi się, że raczej z takim implantem zębowym trzeba będzie poczekać i wyjściem z tej sytuacji jest proteza zębowa, ale sama nie wiem musisz się poradzić specjalisty i on podejmie odpowiednie kroki:)

  2. na implant zębowy to będziecie musieli poczekać jeszcze dobre 6-7 lat, ponieważ kości szczęki nie są jeszcze na tyle rozwinięte, żeby cokolwiek tam wszczepiać:)

 4. a czy podczas wszczepiania implantu zębowego jest odczuwalny ból? jak tak oglądam zdjęcia w internecie to boleśnie ten zabieg wygląda;/

  1. Jedynym dyskomfortem podczas zabiegu wszczepiania implantu zębowego może być długo otwarta buzia, a tak to dostajesz znieczulenie i nic nie czujesz:)

 5. o widzę, że temat idealny dla mnie. Wczoraj dostałem kopniaka w twarz na treningu karate i ząb mi tak odleciał, że nikt go nie mógł znaleźć ;d ..

 6. Implanty zębowe to najtrwalsza metoda jaka istnieje obecnie na rynku w dodatku zatrzymuje zanik kości oraz „rozjeżdżanie się zębów”. Niestety zabieg jest dosyć drogi.. wiem coś o tym, ale ząbek mam już 3 rok i nie ma z nim żadnych problemów.

 7. w niektóry przypadkach taki implant zębowy wychodzi taniej niż zastosowanie mostu protetycznego, ponieważ zakładając most trzeba mieć zdrowe sąsiednie zęby – jak nie są zdrowe to trzeba je leczyć ( zazwyczaj leczenie kanałowe ) no i koniec końców leczenie + wizyty + most cenowo może wyjść drożej niż implant zębowy ;d

 8. Ja sobie zafundowałem most, ponieważ palę nałogowo i znajomi powiedzieli mi, że taki implant to mi po pewnym czasie odpadnie z powodu fajek ;/ – więc jak ktoś zamierza mieć implant zębowy to niech lepiej przestanie palić ;d

 9. szukam już od godziny w internecie i nie mogę znaleźć informacji na temat zakupu implantu – nie wszczepienia. W ogóle jest możliwość kupienia sobie takiego implantu zębowego? – no wiecie, żeby sobie breloczek zrobić ;d

  1. Mam identyczny problem chciałem sprawdzić ile kasy stomatolodzy przeznaczają na zakup takiego pakietu implantów zębowych -> to chyba jakieś tajnie informacje ;d

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

35 − = 25