Jak oczyścić organizm z toksyn?

Każdy z nas ma okres w swoim życiu kiedy nie czuje się zbyt dobrze, czuje się ociężale, na twarzy pojawiają się pryszcze choć nigdy wcześniej nie miałeś problemów z cerą. A może masz problemy z trawieniem, nadużywasz papierosów, alkoholu a Twoja dieta jest bogata w tłuszcze i cukry?

Bardzo często taki stan dopada nas zimą, bardzo często przyczyną takich dolegliwości mogą być zalegające w organizmie toksyny. Jeśli chcesz pomóc swojemu ciału i jak najszybciej pozbyć się szkodliwych związków, konieczne jest jego oczyszczenie. Detoks organizmu można przeprowadzić w różny sposób – za pomocą diety owocowo – warzywnej czy też kuracji ziołowej, suplementów diety oraz aktywności fizycznej.

Po czym poznać, że nasz organizm jest zatruty toksynami?

O tym że organizm nie jest w najlepszej formie może świadczyć kilka czynników. Natychmiastowy detoks przyda się jeśli:

  • masz problemy z koncentracją i zasypianiem,
  • czujesz się często przemęczony,
  • często pijesz i palisz,
  • często dopadają Cię wzdęcia i problemy z trawieniem,
  • twoja skóra boryka się z wypryskami i przebarwieniami i nie wygląda ona zbyt zdrowo.

Podstawy detoksu

Każdy detoks nie powinien trwać krócej ani dłużej niż dwa tygodnie. Choć czasem na pełne efekty detoksu trzeba zaczekać dłuższy czas, to już po kliku dniach Twoje samopoczucie powinno się polepszyć. Trzeba mieć również na uwadze, że dobrze przeprowadzony detoks powinien być dobrze skoordynowany. Jednocześnie powinien zawierać odpowiednią dietę oraz wysiłek fizyczny. Tylko takie wspólne działanie da oczekiwany efekt – sprawdź czy warto.

Głodówka – zakazana

Jeśli myślisz, że oczyścisz swój organizm nie jedząc nic to jesteś w dużym błędzie. W przypadku kiedy nie dostarczasz do organizmu odpowiedniej ilości składników odżywczych oraz energii – ciało nasze zaczyna pracować niewłaściwie i mogą pojawić się męczące dolegliwości takie jak: bóle głowy, uczucie zmęczenia, ogólne osłabienie organizmu oraz ogólne rozdrażnienie. Aby oczyścić organizm z toksyn należy zmienić sposób jedzenia oraz zastosować odpowiednią dietę zamiast stosować głodówki.

Jak oczyścić organizm z toksyn?

Wprowadź dietę owocowo – warzywną, polega ona na spożywaniu owoców i warzyw o niskim indeksie glikemicznym. Zaleca się wyeliminowanie kawy, herbaty, papierosów oraz alkoholów. Z posiłków wykluczyć również należy produkty wysoko przetworzone, sól, cukier oraz białka. Każdy z posiłków nie powinien przekraczać 600 kalorii.

Organizm sam pobudza się do oczyszczania za pomocą wysiłku fizycznego. Oczywiście nie chodzi o to, aby codziennie katować swoje ciało na siłowni. Wystarczy jeśli wysiłkowi fizycznemu poświecisz chwilę co drugi dzień, robiąc kilka brzuszków, przysiadów oraz skłonów lub zapisz się na grupowe zajęcia bądź idź na basen. Ćwiczenia te mają za zadanie pobudzić układ krążenia.

Dobroczynne działanie ziół także pomoże w trakcie detoksu organizmu. Najczęściej zioła o właściwościach oczyszczających spożywane są w formie naparu, mają one działanie moczopędne oraz napotne.

Najczęściej stosowanymi ziołami w trakcie detoksu są:

  • skrzyp polny,
  • mniszek lekarski,
  • łopian większy.

Oczyszczanie organizmu taką metodą jest dość czasochłonne i na jego efekty czasem trzeba czekać nawet parę miesięcy. Najlepiej kupować gotowe mieszanki ziół. Jeśli sami mieszamy zioła trzeba uważać ,aby zioła jakie wybraliśmy swoim działaniem nie wykluczały się wzajemnie.

Inną możliwością oczyszczenia swojego organizmu z toksyn jest zastosowanie substancji farmakologicznych oraz suplementów diety. Środki takie znajdziesz w aptekach, bardzo często to kompleksowe produkty. Ich działanie ma wspomagać funkcjonalnie organizmu oraz poprawiać kondycję organizmu i dbać o zachowanie zdrowia. Przykładem jest Fibra Vitale – naturalny środek na detoks.

Jeśli podjąłeś decyzje i zdecydowałeś się na przeprowadzenie detoksu, pamiętaj aby zrobić go bardzo rozważnie. Każda skrajność może przynieść więcej szkód niż pożytku Twojemu organizmowi. Trzeba mieć również na uwadze, że stosowanie diety oczyszczającej przyspiesza przemianę materii i powoduje utratę wagi, wybierz inny sposób oczyszczenia organizmu. W takiej sytuacji można zastosować oczyszczanie za pomocą ziół i suplementów diety.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *