Naturalne oczyszczanie organizmu z toksyn

Na nagromadzenie się toksyn w organizmie największy wpływ ma nasza dieta. Najczęściej w taki przypadkach jest ona wysokokaloryczna bogata w cukry oraz tłuszcze zwierzęce. Wszystko to wpływa na nasze funkcjonowanie, psuje samopoczucie oraz wpływa negatywnie na kondycję skóry włosów i paznokci – doprowadzając do szybszego procesu starzenia się organizmu. Tak więc czas wiosenny sprzyja rozpoczęciu dbania o swój organizm i można rozpocząć jego oczyszczanie.

Istotna kwestia – nie stosuj głodówek

W momencie kiedy nie dostarczysz swojemu organizmowi odpowiedniej ilości energii, a co ważniejsze składników odżywczych to ciało nasze zaczyna się buntować i nie pracuje tak jak byśmy sobie tego życzyli. Pojawiają się bóle głowy, zmęczenie oraz rozdrażnienie. Nie przyniesie nam to nic dobrego a jedynie możemy sobie poważnie zaszkodzić.

Pierwsze kroki na detoksie organizmu

Na początku warto zatrzymać napływ toksyn do organizmu. Pierwsze co trzeba zrobić to z diety wyeliminować :

  • słodycze,
  • słone przekąski,
  • smażone potrawy,
  • fast food-y.

Warto też zmniejszyć ilość spożywanego w okresie detoksu mięsa. W nowej diecie powinna znaleźć się duża ilość owoców i warzyw oraz białko pochodzące z gotowanych jajek czy z białego sera. Warto spożywać duże ilości grejpfrutów, szczególnie po posiłkach, gdyż wspomagają oczyszczanie organizmu. Pamiętaj jednak, aby go nie słodzić!
Ważną kwestią w oczyszczaniu organizmu jest dostarczenie odpowiedniej ilości błonnika do naszego ciała. Wpłynie on na polepszenie perystaltyki jelit, ponadto ma działanie odtruwające, a co za tym idzie oczyszcza jelita z toksyn i przyspiesza przemianę materii. Znajdziesz go na przykład w:

  • makaronie razowym,
  • brązowym ryżu,
  • płatkach owsianych,
  • kaszy jaglanej,
  • nasionach: babka płesznik, siemię lniane, ostropest plamisty (nasiona te są np. zawarte w mieszance ziół Fibra Vitale),
  • orzechach.

Oprócz tego co jemy ważną kwestią jest jak wyglądają nasze posiłki. Zalecane jest jedzenie 4-5 posiłków w ciągu dnia, a przerwy pomiędzy nimi nie powinny być dłuższe niż 4 godziny.

Odpowiednie nawodnienie

Oprócz jedzenia ważne jest też odpowiednie nawodnienie organizmu. Zrezygnuj w tym okresie z kawy czy czarnej herbaty. Za to wskazane jest picie dużej ilości wody oraz zielonej herbaty czy naparów z niektórych ziół, wspomogą one detoks organizmu. Woda także w doskonały sposób usuwa toksyny z organizmu.

Poranne nawyki

Warto, aby po wstaniu z łóżka zmobilizować organizm do lepszej pracy. Dobrym rozwiązaniem jest wykonać zestaw lekkich ćwiczeń co spowoduje pobudzenie jelit do pracy. Po porannej gimnastyce zaleca się wypicie letniej wody z sokiem z cytryn lub z octem jabłkowym co również pomoże w usuwaniu toksyn z organizmu. Dodatkowo napój taki zawiera bardzo dużo witaminy C, która jest antyoksydantem – czyli neutralizuje wolne rodniki tlenowe.

Teraz już wiesz jak w bezpieczny sposób przeprowadzić oczyszczanie organizmu z toksyn. Wprowadzaj te zmiany tak, aby stały się one Twoją rutyną – zapewnisz swojemu ciału lepsze funkcjonowanie, a sobie o wiele lepsze samopoczucie. Choć może na pierwszy rzut oka wydaje Ci się to ciężkie i uporczywe to efekty jakie ta zmiana przyniesie są tego jak najbardziej warte.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *