Złogi w jelitach jak się pozbyć?

W dzisiejszych czasach problemy z jelitami stały się bardzo powszechne. Problem ten jest w dużej mierze bagatelizowany, a dokładnie mówiąc, bardzo często bagatelizujemy problemy złogów jelitowych. Dzieje się tak z prostej przyczyny, nie towarzyszą temu żadne widoczne czy dokuczliwe dolegliwości. Przez co nie zdajemy sobie sprawy jakie wielkie szkody wyrządzane są przez ten sposób. O problemie tym nie mówi się głośno, bardzo często jest postrzegany jako wstydliwy problem.

Jak dowiedzieć się czy nasz organizm potrzebuje oczyszczenia?

Po pierwsze warto zdać sobie sprawę jak ważnym narządem naszego ciała są jelita. Niektórzy lekarze w tym także psychologowie oraz dietetycy uważają, że jelita są tak samo ważne w organizmie jak mózg. Podstawą do wysunięcia takiego porównania może być powiązanie reakcji emocjonalnych z reakcjami w obrębie jelit. Powiązanie to pojawia się zwłaszcza w sytuacjach stresu i objawia się ono biegunką.

Objawy jakie pojawiają się w momencie znajdowania się dużej ilości złogów w jelitach nie są do końca łączone z tym faktem. Pozornie nie odczuwamy tego jak dolegliwości chorobowe jednak jesteśmy:

  • zmęczeni,
  • odczuwamy bóle mięśni,
  • odczuwamy bóle głowy,
  • zniechęceni.

Może to też powodować dysfunkcje innych układów w naszym organizmie. Są to podstawowe oznaki, że substancji trujących w naszym ciele zebrało się zbyt wiele, a te przeniesione do jelit tworzą w nich problematyczne złogi.

Skąd biorą się toksyny w naszym ciele?

Źródło pochodzenia toksyn oraz substancji nie służącym dobrze naszemu ciału jest wiele – szczególnie takich które pochodzą z powietrza – wdychamy je wchłaniają się one przez skórę. Jednak głównym źródłem pochodzenia jest żywność jaką spożywamy w naszej codziennej diecie. Choć wiele z nas skrupulatnie sprawdza składy produktów lądujących na naszych talerzach to ilość substancji szkodliwych jest tak duża, że nawet to nie do końca pomoże rozprawić się z problemem. Wiele produktów w sowim składzie posiada sztuczne barwniki, konserwanty a do tego wiele produktów jest bardzo wysoko przetworzonych i pozbawiona dobroczynnego błonnika. To wszystko wpływa na pojawienie się złogów w jelitach.

Jak się pozbyć złogów w jelitach?

Metod na pozbycie się złogów z jelita jest mnóstwo – niektóre z nich można przeprowadzić w domu bez konsultacji z lekarzem. Inne zaś, takie jak długotrwała głodówka – powinny być przeprowadzone pod ścisłą kontrolą stanu zdrowia u lekarza. Jednak największą istotną kwestią to jest usunięcie przyczyn powstawania złogów – a co za tym idzie zmiana na dietę bogatą w błonnik.

Do przeprowadzenia oczyszczania jelita w domowym zaciszu mamy dużo rozwiązań zaczynając od diet jednodniowych, a kończąc na lewatywach.

Diety jednodniowe są bardzo popularne. Polegają na poświęceniu jednego góra dwóch dni na detoks organizmu. Do przeprowadzenia ich mogą służyć jabłka, kefir czy też kiszona kapusta. Zaletami ich jest bardzo prosty czas przygotowania się do diety oraz niski koszt produktów oraz krótki czas jej trwania.

Innym prostym sposobem jest picie wody z produktami ułatwiającymi pozbywanie się toksyn. Wypijanie dużej ilości wody powoduje wypłukiwanie się toksyn z organizmu. A stosowanie wody z cytryną, imbirem czy też pietruszką przyspieszy ten proces.

Wyjściem dla bardzo odważnych jest przeprowadzenie w domu lewatywy. Trzeba jednak pamiętać, że powinniśmy stosować tą metodę jako ostateczność i nie powtarzać jej zbyt często.

Innym dobrym rozwiązaniem są ziołowe wywary. Moc jaka zawarta jest w niektórych z nich jest niedoceniana. Nie tylko oczyszczą jelita ze złogów ale poprawią ich funkcjonowanie oraz mają dobry wpływ na florę bakteryjną je zasiedlającą. Jeśli chce się skorzystać z gotowych produktów, można sięgnąć na przykład po Fibra Vitale – naturalną i bezpieczną mieszankę ziół.

Tak więc na pytanie złogi w jelitach jak się pozbyć? Odpowiedź jest prosta zastosować jedną z powyższych metod. Pamiętaj jednak, że jeśli wybierzesz jedną metodę i będzie ona skuteczna to nie dodawaj kolejnej. Nie zaleca się też zbyt częstego wykonywania takich zabiegów, gdyż mogą mieć one nie dobre konsekwencje dla organizmu. Tak więc rób wszystko z głową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *